Ο Βουλευτής Δυτικής Αττικής Γιώργος Κώτσηρας έκανε την ακόλουθη δήλωση σχετικά με την ενίσχυση της ομάδας ΔΙΑΣ στα Μέγαρα με επιπλέον όχημα: «Ευχαριστώ την ηγεσία του Υπουργείου Προστασίας του Πολίτη για την ανταπόκρισή του στην προσπάθεια μου για ενίσχυση της Ομάδας ΔΙΑΣ στα Μέγαρα, η οποία αποτελεί βασικό πυλώνα για την ασφάλεια της περιοχής μας. Από τις 27.10 η ως άνω Ομάδα ενισχύθηκε με ένα επιπλέον όχημα. Με συγκεκριμένες και στοχευμένες ενέργειες, προσπαθούμε να ενισχύσουμε τις συνθήκες ασφαλείας στην περιοχή.»
![](https://westatticatoday.gr/wp-content/uploads/2019/08/kotsiras-boyli.jpg)