Με ευρεία πλειοψηφία εκλέχθηκε πρόεδρος στην πρώτη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ασπροπύργου για το 2024, ο Δημήτρης Καγιάς. Στη συγκεκριμένη συνεδρίαση προήδρευσε ο πρώτος σε σταυρούς από τον συνδυασμό του δημάρχου Ασπροπύργου Γιάννη Ηλία, Γιάννης Κατσαρός.
![Νέος πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Ασπροπύργου ο Δημήτρης Καγιάς](https://thriassio.gr/wp-content/uploads/2024/01/ds1.jpg)
![Νέος πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Ασπροπύργου ο Δημήτρης Καγιάς](https://thriassio.gr/wp-content/uploads/2024/01/ds2-1024x576.jpg)
![Νέος πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Ασπροπύργου ο Δημήτρης Καγιάς](https://thriassio.gr/wp-content/uploads/2024/01/ilias-ds-1024x576.jpg)
Στην αρχή της συνεδρίασης ο κος Γιάννης Ηλίας αναφέρθηκε τις αρχές και τους στόχους της νέας δημοτικής αρχής και στη συνέχεια άρχισε η συνεδρίαση. Για την εισήγηση της δημοτικής αρχής για τον κο Καγιά στη θέση του προέδρου, ο συνδυασμός της κας Μαυρίδη ψήφισε θετικά, ο συνδυασμός του κ Μυλωνά λευκό, ενώ ο κος Τσοκάνης καταψήφισε και υπέρ ο κος Ψωμιάδης από τον συνδυασμό του Τσόκα.
Στη συνέχεια ψηφίστηκε ο αντιπρόεδρος, ο γραμματέας και η δημαρχιακή επιτροπή.