Έχοντας αφήσει πίσω τους πανηγυρισμούς για την μαθηματική άνοδο στην Α2, η Νεανική Εστία Μεγαρίδος προχωρά με ψηλά το κεφάλι στον ημιτελικό Κυπέλλου ΕΣΚΑΝΑ.
Η ομάδας της Μεγαρίδας αντιμετωπίζει εκτός έδρας, στο Κλειστό γήπεδο “Σαλπέας” τον Φοίνικα Πειραιά, στο πλαίσιο του Κυπέλλου Ανδρών ΕΣΚΑΝΑ.
Ο αγώνας διεξάγεται την Μ. Τετάρτη 20 Απριλίου στις 8 μ.μ.
Ο προπονητής Γιώργος Μάνταλος επιδιώκει το “double”, όπως ανέφερε σε δηλώσεις του την Κυριακή μετά την νίκη επί του ΑΣΕ Δούκας, ως κάτι μοναδικό στην ιστορία του μεγαρικού μπάσκετ.
![](https://westatticatoday.gr/cms/uploads/2022/04/278384566_1340447879699993_3041466265560937246_n.jpg)